Free cookie consent management tool by TermsFeed Privacy Software Chromebooky | Edugo Solutions s.r.o.

Chromebooky

V tomto máme jasno - sú totiž najlepšou voľbou pre školy. Naša prax a skúsenosť zo školského prostredia nám ukazuje, že z hľadiska jednoduchosti správy, cenovej dostupnosti a predovšetkým odolnosti a rýchlosti sú chromebooky pre školy úplne ideálne zariadenie.

Chromebooky podporujú aplikácie pre Android či automatické aktualizácie bez nutnosti zásahu IT správcu. Nevyžadujú dodatočné antivírusové riešenie a ich ovládanie zvládne úplne každý. Sú ideálny nástroj do výučby, ktorý docenia ako učitelia, tak predovšetkým žiaci, ktorí si tieto stroje doslova zamilujú.

Aké výhody chromebooky prinášajú?

Rýchlosť

Aj pri základných (najlacnejších) modeloch chromebookov vás doslova prekvapí ich rýchlosť. Z režimu spánku sa prebudí prakticky okamžite a aj pri klasickom zapnutí čakáte len pár sekúnd. Navyše aj po rokoch každodenného používania sa nič nemení a chromebooky pracujú stále veľmi rýchlo.

Bezpečnosť

Bezpečnosť Operačný systém ChromeOS zatiaľ nebol prelomený. Navyše vďaka kombinácii tzv. sandboxingu a overeného bootovania nemusíte riešiť inštaláciu antivírusového riešenia. Buďte bez obáv - vaši učitelia alebo žiaci ani omylom nespustia škodlivý kód, ktorý infikuje vašu školskú sieť.

Aktuálnosť

Aktualizácia sa stiahne na pozadí a inštalácia vám zaberie iba 2 minúty. Celý systém je vyladený natoľko, že aktualizácie ani nepostrehnete. Aktualizácie sú navyše „okorenené“ priebežne pribúdajúcimi novými funkciami a vylepšeniami, ktoré pravidelní užívatelia rozhodne ocenia.

Diaľková správa

A teraz niečo pre “adminov”. Chromebooky môžete centrálne spravovať online cez prehľadné webové rozhranie. V admin konzole sú stovky nastavení a možnosť zacielenia na vybrané skupiny užívateľov. To všetko robí z chromebookov stroje, ktoré si ako školení správcovia ani nevšimnete a na klasické zariadenie rýchlo zabudnete.

Jednoduchosť ovládania

Viete používať prehliadač Google Chrome? Potom bez problémov zvládnete používať aj chromebook. A navyše na to nepotrebujete žiadne školenia. Iste, nájdu sa drobné rozdiely (napr. špeciálne funkčné klávesy alebo gestá na touchpade), tie vám ale ukáže interaktívny sprievodca hneď pri prvom spustení chromebooku.

Odolnosť

Chromebooky, ktoré sú určené pre segment školstva, sú štandardne testované pre náročnejšie prostredie škôl a nechýbajú im tak odolnosť podľa armádnej normy MIL-STD 810H. Medzi týmito testami nechýba test pádu, vlhkosti, testy na piesok, prach a vibrácie, ktoré zaručujú, že chromebooky vydržia náročnú manipuláciu či prepravu.

Viac o chromebookoch nájdete na partnerskom webe!

www.chromebookydoskol.sk
Top